Mężczyzna w muszce

Historia muszki :-)

sklep muszki

Jaka jest historia muszki męskiej?

Wszystko zaczęło się na początku epoki wiktoriańskiej. Wtedy zapinano żakiety pod szyją — dlatego też możliwość założenia większego krawata była ograniczona. Co więcej, jego wiązanie zajmowało za dużo czasu.
Pierwsze muszki męskie używane były w XVII wieku. Był to element codziennego stroju, muchy raczej nie kojarzyły się z elegancją. Służyły typowo praktycznym celom — utrzymywały w ryzach koszule.
Stopniowo zwiększała się ich popularność, a zmniejszały rozmiary. Z czasem zaczęły się wiązać z bardzo formalnym stylem.
Na końcu XIX wieku ukształtowały się dwie odmiany myszki — z ostro zakończonymi końcówkami i z prostymi brzegami. Ta pierwsza forma zyskała nieco większą popularność. Od 1870 roku ich forma pozostała niezmienna, wprowadzano jedynie drobne modyfikacje.
Muchy jedwabne najczęściej kojarzone są ze smokingami, jednak w XXI wieku muszki męskie wiązane pojawiły się też w mniej zobowiązującym wydaniu.

https://www.underbeard.pl/kategoria-produktu/muchy/muchy-jedwabne/

Muchy męskie to charakterystyczny element stroju wielu celebrytów i polityków. Kojarzą się z nimi między innymi: prezydent Lincoln, Winston Churchill, Albert Einstein, Janusz Korwin Mikke, Thomas Edison, Fred Astaire, Frank Sinatra, Justin Timberlake, Kanye West lub Leonardo DiCaprio.

W naszym sklepie znajdziesz modne muszki męskie w różnych kolorach i wzorach. Mucha w kratkę, w kropki, do garnituru, muchy bawełniane, muszka dla pana młodego, zestawy mucha poszetka— to wszystko, a także wiele więcej znajdziesz w Underbeard. Serdecznie zapraszamy do sprawdzania naszej oferty i życzymy miłych zakupów.

https://www.underbeard.pl/kategoria-produktu/zestawy/mucha-poszetka/

Podobne wpisy